Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie - 1.06.2012

Z okazji Dnia Dziecka, w piątek 1 czerwca 2012r. odbyła się całodniowa wycieczka do największego kompleksu turystycznego w Polsce – Bałtowa. Podróż obfitowała w szereg atrakcji o charakterze edukacyjnym jak i również rozrywkowym.

Duże wrażenie na dzieciach wywarło zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego. Podróżując prawdziwym amerykańskim schoolbusem uczniowie mogli zaobserwować wielbłądy, lamy, bydło zebu, czyli tzw. „święte krowy”, australijskie emu, azjatyckie antylopy nilgau i wiele innych gatunków zwierząt. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji zoologii był spacer „dolna częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie oczom zwiedzającym ukazał się różnobarwny świat ptaków oraz ssaków, wśród których uwagę zwiedzających przykuły kuce, osły i makaki. Gratką dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć z bliska jak wygląda wodne życie, a szczególnie jak wyglądało ono miliony lat temu była wizyta w Prehistorycznym Oceanarium. Archelon – gigantyczny żółw morski, Megalodon – blisko 20 metrowy rekin, Dunkleosteus „pancerny superdrapiezca”, Liopleurodon – gad morski wyposażony w czterdziestocentymetrowe zęby, to tylko niektóre z „potworów”, na jakie natknęliśmy się w Oceanarium. Następnie wszyscy wspólnie z panem przewodnikiem odbyli wędrówkę ścieżką edukacyjną wśród makiet dinozaurów w naturalnych wymiarach, przez kolejne etapy dziejów życia na Ziemi - od pojawienia się pierwszych grup żywych organizmów, przez okres dominacji dinozaurów, aż do pojawienia się człowieka. Najwięcej emocji na trasie wzbudził model roślinożercy jurajskiego - sejsmozaura - długości prawie 50 metrów. Prawie każdy rozpoznał kredowego drapieżnika - tyranozaura, atakującego stado rogatych triceratopsów. Nasza edukacja zakończyła się wejściem do Muzeum Jurajskiego, gdzie obejrzeliśmy m.in.: skamieniałości jeżowców, ślimaków, ryb, kości dinozaurów kredowych, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, paleozoiczne trylobity, koralowce oraz piękne kamienie, które kryją się w ziemskich warstwach. Na sympatycznych turystów czekały również inne atrakcje, m.in.: oglądanie filmu w kinie emocji 5D, smaczna przekąska w Jura Parku oraz wizyta w Parku Rozrywki, gdzie dzieci miały możliwość korzystania z bogato wyposażonego placu zabaw, dając upust swojej energii. Miłe wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w ich pamięci.

Poprawiony: piątek, 03 maja 2013 19:18