"Sprzątamy dla Polski" - 22.04.2022

Międzynarodowy Dzień Ziemi to czas, w którym różne instytucje i organizacje podejmują działania mające na celu poprawę stanu ekosystemu naszej planety. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przyłączyli  się do akcji Sprzątamy Dla Polski, która w tym roku objęta została honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu “Czyste Powietrze”, Fundacji Grupy PKP, PGW Wody Polskie, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Akcja została zainicjowana przez Stowarzyszenie „Dla Polski”, które przygotowało ogólnopolską inicjatywę „Sprzątamy Dla Polski”. Jej celem było zwrócenie uwagi na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, kształtowanie postawy odpowiedzialności młodych ludzi i wyrabianie nawyku dbałości o nasze lokalne środowisko.

W akcji Sprzątamy Dla Polski wzięli udział  uczniowie klas I -VIII, którzy wraz z koordynatorem – panią Bernadetą Borzęcką i opiekunami, zaopatrzeni w rękawiczki i worki udali się w teren, aby pozbierać zalegające tam śmieci. Sprzątali parking, pobocza, tereny zielone oraz  przydrożne rowy na terenie Książnic  i Goleszowa. Zaangażowanie uczniów było ogromne, wszyscy bardzo chętnie i sprawnie posprzątali wyznaczone tereny.

DziękujemyJ

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2022 09:37