Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 19.11.2021

UŚMIECHNIJ SIĘ!

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień zorganizowany w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń”. Na dworze jest szaro, buro i ponuro, a wokół nas wszyscy są dla siebie mili, życzliwi i uśmiechnięci. Takie przynajmniej jest założenie i przesłanie święta. Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się już w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych.
Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy – 21 listopada. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Potwierdzają to przysłowia i złote myśli:

„Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”,

„Uśmiech trwa chwilę, ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie”,

„Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”,

„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym”…

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Bycie miłym, okazywanie dobra i rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Świętujmy więc i przenośmy życzliwość na każdy dzień.(A.Foryt)

Poprawiony: wtorek, 30 listopada 2021 19:55