Dzień Dziecka w przedszkolu – 1.06.2021

1 czerwca 2021 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Sportu połączony z długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci Dniem Dziecka. Sport jest jedną z podstawowych aktywności życiowych człowieka. Głównym celem obchodów było zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu, kształtowania zachowań prozdrowotnych, nabywania wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacania przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. W trakcie sportowej rywalizacji dzieci brały udział w różnych konkurencjach- bieg na czas, omijanie przeszkód, rzut do celu. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną, rozwiązywania zagadek o sporcie oraz quizu multimedialnego. Po wyczerpujących ćwiczeniach przedszkolaki wzmocniły się pysznym, zdrowym, pełnym witamin deserze „Owocowy zawrót głowy”, który został ufundowany przez Radę Rodziców. Dzisiejszy dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń zakończył się lodową niespodzianką oraz zasłużonymi medalami. Wszystkim dzieciom tym małym i dużym życzymy uśmiechu i samych wspaniałych chwil! (N. Wątorek)

Poprawiony: środa, 02 czerwca 2021 11:34