Spotkanie z nauczycielem ze Stanów Zjednoczonych - 19.01.2012.

Pan Mirosław Wołosz, nauczyciel j.angielskiego, zaprosił nauczyciela pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych pana David'a Ritter'a na spotkanie z uczniami. Pan David przeprowadził lekcję, podczas której mówił o swoim kraju, miejscowości z której pochodzi oraz porównywał te miejsca z Polską i terenami, które poznał podczas swojego pobytu w naszym kraju. Uczniowie ćwiczyli tzw. łamańce językowe(tongue twisters) i poznawali nowe słowa, które tłumaczone były w języku angielskim. Ponadto przygotowali zestaw pytań, które odważnie prezentowali podczas lekcji. Gość starał się odpowiedzieć na nie wszystkie, lecz z powodu ich ilości i ograniczenia czasowego nie wszyscy uczniowie mieli możliwość zabrania głosu. Był to dla większości uczniów pierwszy kontakt z żywym językiem i po raz pierwszy wielu z nich miało możliwość poznać obcokrajowca,co zrobiło na nich olbrzymie wrażenie. Uczniowie wykazali się umiejętnościami językowymi i bardzo aktywnie uczestniczyli  w zajęciach. Pan David wyraził bardzo pozytywną opinię o wiedzy uczniów i ich zaangażowaniu oraz obiecał, że z chęcią odwiedzi naszą szkołę ponownie. (M.Wołosz)

Poprawiony: niedziela, 22 stycznia 2012 14:39