Zbiórka plastikowych nakrętek - 23.11.2011

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji zbierania plastikowych nakrętek. W tym roku szkolnym jak informują rozwieszone plakaty trwa ona pod hasłem „Nie wykręcaj się! Pomóż chorym dzieciom! – zbieraj plastikowe nakrętki”. Akcję wraz z uczniami kl.III prowadzi pani Anna Foryt. W obecnym roku szkolnym klasy rywalizują ze sobą. Pod koniec każdego miesiąca trzecioklasiści odbierają nakrętki z poszczególnych klas, ważą je i składają w magazynku (szczegółowy wykaz umieszczony jest na tablicy informacyjnej). Do tej pory zebrano prawie 300 kg nakrętek. Do prowadzonej akcji przyłączyli się również uczniowie z polskiej szkoły w Hiszpanii. Nakrętki dostarcza mama uczennicy naszej szkoły pani Magdalena Kapusta. Końcem listopada nakrętki zostały przekazane do Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Prezes hospicjum Ojciec Filip Leszek Buczyński przekazał na ręce Dyrektora naszej szkoły podziękowanie za zorganizowanie zbiórki nakrętek. Obiecał również, że odwiedzi szkołę i osobiście podziękuje wszystkim uczniom za prowadzoną akcję oraz opowie jak dzięki niej realizuje marzenia swoich małych Podopiecznych. Czekamy na spotkanie i nadal zbieramy nakrętki. Liczymy na propagowanie akcji przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły wśród znajomych. (A.Foryt)

Poprawiony: sobota, 24 grudnia 2011 00:48