SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - 2.05.2020

Email Drukuj PDF

Polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja zwanym Świętem Pracy i 3 maja Świętem Narodowym 3 Maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za granicą.Dlaczego polska flaga jest biało-czerwona? To barwy zaczerpnięte z godła, czyli białego orła na czerwonym tle. Kolor biały ma symbolizować czystość, a czerwony krew, czyli coś co bardzo często towarzyszyło Polakom w historii. Znamy też wierszyk, który wiele wyjaśnia: "Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie a na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel to serce czyste - piękne są nasze barwy ojczyste". Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo wywiesić flagę państwową na swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania.W związku z tym świętem uczniowie klas młodszych w ramach zdalnej pracy wykonali flagi Polski. (U.Aleksiej)

 

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2020 17:22